KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14823220
nr 1482 3220
Lennart Wilkmar
(1923-2007), Sverige
Oljemålning, "målarbordet", monogramsignerad, 1990. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x75 cm
Lennart Wilkmar, svensk svensk målare och grafiker född 1923, död 2007.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 18:56:41
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
800 kr
Lennart Wilkmar
Läs mer om Lennart Wilkmar